INVITAȚIE DE PARTICIPARE – Atelierul abilităților profesionale „Copiii porumbeii Păcii – 2023”

Direcția Generală Educație, Tineret și Sport a Primăriei municipiului Chișinău îndeamnă instituțiile de învățământ general din municipiul Chișinău, în cadrul cărora studiază elevi refugiați din Ucraina, să participe la Atelierul abilităților profesionale „Copiii – porumbeii Păcii – 2023”.

Activitatea este dedicată elevilor refugiați și tinerilor pasionați de arte plastice.

Etapa I:

30 aprilie – 12 mai – înregistrarea on-line și colectarea fizică a lucrărilor (în pungi transparente) executate manual de către copii. Lucrările presupun confecționarea unei „Felicitări de pace” și a unui „Suvenir – porumbel” (nu mai mult de 3-4 exemplare din partea instituției). Personalului pedagogic care participă la Atelierul abilităților profesionale ”Copiii – porumbeii Păcii -2023”  li se vor elibera certificate.

Etapa II

19 mai – Forumul festiv: Atelierul abilităților profesionale „Copiii – porumbeii pământului – 2023”
Ora: 13:00 – 15:00
Locația: LT Mihai Grecu, str. Valea Crucii 4/2, or. Chișinău.

Informații pentru înregistrare:

Înregistrarea se efectuează on-line la adresa electronică: licmgrecu@gmail.com; tel.: +373/ 022/76-86-61 sau mariashaa11@mail.ru; tel. +373069844017.

Lucrările se prezintă la: LT Mihai Grecu, str. Valea Crucii 4/2, or. Chișinău.